pirmdiena, 2011. gada 7. februāris

Gads apkārt

Klusi un nemanāmi izrādās ir apritējis vesels gads, kopš mana pirmā ieraksta šajā blogā. Ko lai saka - laikam jau jauki! Kopumā jāsaka, ka esmu pat tīri apmierināts ar lasītāju atsaucību un kopējo apmeklējumu (it īpaši priekš šāda bloga ar specifiskām tēmām). Gada laikā esmu atstājis 94 ierakstus (interesanti, ka ne vairāk par 13 vienā mēnesī - kaut kāda dīvaina robeža) ar nedaudz vairāk kā 250 bildēm.

Tagad sāku domāt, kādā virzienā bīdīt turpmākos ierakstus - it kā esmu vairāk vai mazāk pieturējies pie principa, ka lieku tikai 'svaigās' bildes no izgājieniem dabā un tikai retu reizi ielieku kaut ko no arhīviem. Kaut gan no otras puses tieši bilžu arhīvos slēpjas daudz, daudz vis kaut kas interesants par ko arī varētu uzrakstīt - varbūt, ka jāattīsta vairāk šāds ievirziens? Otra lieta, ko varētu ir attīstīt, ir 'plašāks skats uz dzīvi'. T.i. ne tikai apskatīt atsevišķas sugas u.c. objektus, bet arī to mājvietas, ko tie apdzīvo - biotopus, saistību ar bioloģiski vērtīgiem elementiem dabā utt. T.i. apcerēt bioloģisko daudzveidību un ar to saistītās problēmas. Tas varētu būt arī stimuls turpināt sevi izglītot šajā jautājumā - lasot zinātniskos rakstus utml.

Katrā ziņā varianti ir kā uzturēt 'svaigumu' šeit un lai te nekļūtu pārāk garlaicīgi - atliek tik izvēlēties un pienācīgi izpildīt. Un protams - vēl tak jāizvēlas šī, 2011. gada, mērķis! 2009. gada tauriņu mērķi (nobildēt 60 sugas) izpildīju, 2010. gada mērķi (nobildēt 40 spāru sugas) diemžēl neizpildīju... Ko šogad lai fotogrāfē?

Priežu mežs

2 komentāri:

ieva teica...

Par biotopiem būtu ļoti interesanti! Un vēl es labprāt turpinātu aplūkot kukaiņus un uzzināt par tiem, pat ja bildes nav vienmēr svaigas.
Un kā ar augiem? tiem ir viena lieliska īpašība - tie nebēg.

Uģis Piterāns teica...

Jā, paldies par atgādinājumu - augus es jau ilgāku laiku gribu pamatīgāk iepazīt un to bildēšana varētu būt laba motivācija, lai to izdarītu :)